Maradona miał wytatuowane na ciele Ernesto „Che” Guevarę i Fidela Castro
Fantastyczny argentyński piłkarz miał tatuaże swojego idola, Ernesto „Che” Guevary oraz swojego wielkiego przyjaciela Fidela Castro. Na jednym z jego ramion wytatuowano „Che”, a na jednej z nóg – „Castro”. Ciekawym zbiegiem okoliczności jest fakt, że zarówno Fidel Castro, jak i Maradona zmarli tego samego dnia: 25 listopada, w odstępie zaledwie czterech lat.
Uwielbiał piosenkę „Maradona”, którą Andrés Calamaro skomponował na jego cześć
Nazwisko Maradony można usłyszeć w kilku piosenkach wielu artystów. Jednak nie wszystkie przypadły mu do gustu, dlatego ta piosenka, której tytuł nosił jego nazwisko (Maradona), była jedną z jego ulubionych. Argentyńczyk Andrés Calamaro wydał utwór w 1999 roku, jako część albumu Honestidad Brutal.
Gra w Sevilli
Większość ludzi tego nie pamięta. Diego rozegrał jednak jeden sezon z klubem piłkarskim Sevilla w latach 1992-1993. Dla hiszpańskiej drużyny rozegrał 29 spotkań i zdobył osiem bramek.
Bramka zdobyta ręką
Jedną z najsłynniejszych bramek w historii Mundialu jest bramka zdobyta ręką przez Diego. Przeczytasz o tej historii tutaj: https://www.futbolonline.pl/bramki-z-mistrzostw-swiata-ktore-obrosly-prawdziwa-legenda
Teść Kun Agüero
Argentyński piłkarz Kun Agüero był w latach 2008-2012 żonaty z Gianinną Dinhorą, trzecią w kolejności chronologicznej córką Maradony. Z tego związku urodził się wnuk argentyńskiej gwiazdy Benjamín Agüero Maradona.
Dokument
To właśnie w 2019 roku ukazał się jego dokument zatytułowany Diego Maradona. Wyreżyserował go Asif Kapadia, brytyjski scenarzysta i reżyser, który ma na swoim koncie takie dzieła jak „Wojownik” z 2001 roku czy „Amy” z 2015 roku. Kapadia pokazuje udane i kontrowersyjne życie argentyńskiego piłkarza w tym trwającym 2 godziny i 10 minut dokumencie.
Jego problemy z wagą
Maradona poddawał się różnym zabiegom i operacjom żołądka, aby utrzymać swoją idealną wagę. Jego pierwsza operacja została przeprowadzona w 2005 roku w Kolumbii, cztery lata po przejściu na piłkarską emeryturę. Drugi wykonano w Wenezueli, 10 lat po pierwszym, bo znów przybrał na wadze.
Skonfiskowano mu kolczyki o wartości 6 tys. dolarów. W związku z licznymi długami, jakie miał we Włoszech grając dla Napoli, wygenerowanymi przez niespłacanie odsetek, włoska policja zarekwirowała kolczyki o wartości 6 tysięcy dolarów. Był to jednak tylko ułamek 53 milionów dolarów jego długów.
Religia Maradony
W Rosario w Argentynie 30 października 1998 roku powstał kościół maradonicki. Ten kościół czci Maradonę jako „Boga”, jego czyny i słowa.