Piłka nożna

Najlepsi wykonawcy rzutów wolnych

0

Rzuty wolne zawsze były bardzo ważnym elementem gry w piłce nożnej. Posiadanie dobrego strzelca z rzutu wolnego gwarantuje zdobywanie goli. Na przestrzeni dziejów było wielu ekspertów od tego typu rzutów wolnych. Wyróżniliśmy 10 najlepszych zawodników w historii, którzy wykonują rzuty wolne:

1. Michel Platini

Hiszpania, Francja i Włochy, fani z tych 3 krajów, nigdy nie zapomną tego piłkarza. Hiszpania, bo to właśnie jego rzut wolny odebrał im zwycięstwo w Euro 1984. Francja, ponieważ to oni wygrali te mistrzostwa. Włochy, ponieważ przez wiele lat oddawał swoje rzuty wolne w Juventusie.

2. David Beckham

David Beckham zaistniał w piłce nożnej dzięki swojemu świetnemu uderzeniu piłki. Jego strzał był bardzo charakterystyczny i elegancki. Beckham brał rozpęd i nadawał piłce rotację nie do zatrzymania dla bramkarza.

3. Roberto Carlos

To nie przypadek, że Roberto Carlos znalazł się na powyższym zdjęciu. Brazylijczyk był również doskonałym wykonawcą rzutów wolnych. Wykorzystał swoją siłę, by uderzyć piłkę szybkim, ostrym strzałem, który przebiłby siatkę.

4. Ronaldinho

Ronaldinho był kolejnym z Brazylijczyków, który wyróżniał się w kadrze z powodu sposobu wykonywania rzutów wolnych. Zyskał on sławę dzięki bramce z rzutu wolnego przeciwko Anglii na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. Przez lata udowadniał, że nie był to przypadek.

5. Lionel Messi

Argentyńczyk wyróżnia się nie tylko zdolnościami dowódczymi i dryblingiem. Messi est najskuteczniejszym strzelcem rzutów wolnych ostatnich czasów.

6. Cristiano Ronaldo

Odwieczna walka między Messim a Cristiano Ronaldo toczy się również w sferze rzutów wolnych. Portugalczyk jest również ekspertem, choć w ostatnich latach jego strzały z rzutów wolnych podupadły.

7. Diego Armando Maradona

Lewa noga Diego Armando Maradony czyniła cuda, gdy miała kontakt z piłką. Diego był ekspertem w rozgrywaniu akcji. Jeśli sprawdzimy archiwalnie materiały, znajdziemy niejedną niesamowitą bramkę z rzutu wolnego Argentyńczyka.

8. Andrea Pirlo

Nie martwcie się, nie zapomnieliśmy o Andrei Pirlo. Prawdopodobnie, obok Davida Beckhama, najbardziej elegancki piłkarz, jeśli chodzi o uderzenie z rzutu wolnego. Włoch miał również bardzo charakterystyczny strzał i wrodzony styl na boisku.

9) Juninho Pernambucano

Rzut wolny wykonywany przez Juninho był prawie jak karny. Wiele osób być może pamięta rzuty wolne wykonywane przez Brazylijczyka dla Olympique Lyon. Wielki koszmar Víctora Valdésa i Ikera Casillasa w Lidze Mistrzów.

10. Sinisa Mihajlovic

Przez wielu uważany za najlepszego strzelca rzutów wolnych w historii. Obrońca, który triumfował w Serie A miał podobny styl do Roberto Carlosa, choć jego strzał był zupełnie inny. Obaj potrafili posłać piłkę lecącą z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę, ale strzały Serba były lepiej ustawione.

Piłka nożna składa się z innych stałych elementów gry, takich jak rzuty rożne Jeśli jeszcze tego nie wiesz, przeczytaj jaka jest różnica pomiędzy rzutem wolnym i rzutem rożnym: https://fussball.pl/podstawy-futbolu-rzut-rozny-a-rzut-wolny-czym-sie-roznia/

You may also like

Comments

Comments are closed.