Trening

Pomysł na prezent – sprzęt sportowy

0

Wśród pomysłów na świąteczny prezent, oprócz perfum czy galanterii skórzanej, króluje sprzęt sportowy. Będzie to świetny prezent zwłaszcza w panującej epidemii, która zamknęła nam siłownie i kluby fitness. Dlatego wzbogacenie w domowy sprzęt do ćwiczeń wydaje się być wręcz obowiązkiem. A skoro święta tuż tuż.

Pomysł na prezent – sprzęt sportowy

Jeżeli ktoś lubi uprawiać sport, to kolejny gadżety czy podstawowy sprzęt do domowych ćwiczeń powinien takiej osobie sprawić wiele radości. Być może sprzęt, który bliska osoba nam posiada, wymaga wymiany – to również jest świetny argument, by nowy egzemplarz znalazł się pod choinką. A na co warto spojrzeć jak prezent z kategorii sprzęt sportowy?

Mata do jogi lub ćwiczeń

Jak ćwiczyć w domu to koniecznie na czymś. I tutaj wchodzi mata do jogi lub zwyczajna mata do ćwiczeń. Koszt to kilkadziesiąt do nawet kilkuset złotych, dlatego niezależnie od budżetu, każdy coś znajdzie. Najpopularniejsze są maty zwijane, ale te składane również będą dobre. Ważne, by mata nie była zbyt śliska, co może utrudnić ćwiczenia.

Roller do masażu

Po intensywnym treningu warto jeszcze odrobinę się porozciągać, a zakończyć całość masażem mięśni. Do dużych partii takich jak brzuch, uda czy łydki, najlepszy będzie roller do masażu, który skutecznie rozbije napięcia mięśniowe. Taki roller kupimy już w granicach 40-60 zł i doceni go każdy, kto poprzez sport dba o własne ciało.

Kettlebell

Ciężko w czasach epidemii przenieść całą siłownię do domu. Nie każdy znajdzie też miejsce i środki na porządny gryf z ciężarami. Czym go można zastąpić? Odpowiedzią jest ciężarek o nazwie kettlebell. Ta trochę inna hantla pozwoli na szereg różnorodnych ćwiczeń, budujących wiele partii mięśni. W Internecie z łatwością znajdziemy wiele przykładowych ćwiczeń, dlatego pozostaje tylko wybór ciężaru. Dla początkujących wystarczy waga do 10 kg. Dla tych bardziej zaawansowanych 16-20 kg. Prezent dosłownie wagi ciężkiej.

Łyżwy

Mimo zamkniętych siłowni i klubów fitness (i prawdopodobnie stoków narciarskich), na zimowe aktywności fizyczne pozostały nam lodowiska. Wprawdzie każde udostępnia możliwość wynajmu łyżew, ale chyba każdy, kto lubi regularnie jeździć potwierdzi, że nie ma to jak własne łyżwy. Do wyboru mamy hokejowe lub figurowe. Warto wybrać te z wyjmowaną wkładką – ułatwi to jej wysuszenie i utrzymanie długo w dobrym stanie.

Pieniądze w piłce nożnej kiedyś a dziś

Drążek do ćwiczeń

Drążek to jeden z najlepszych domowych przyrządów do ćwiczeń, który pozwala osiągnąć świetne rezultaty. Wystarczy kilka minut każdego dnia, by zbudować solidne mięśnie pleców, klatki piersiowej czy ramion i bicepsów. Najpopularniejszy będzie drążek rozporowy, który montujemy w futrynie drzwi – należy tylko pamiętać, by nie była to futryna z miękkiego drewna. Idealnie nadaje się do futryn metalowych.

To tylko kilka propozycji na prezent świąteczny z kategorii sprzęt sportowy. W końcu na prezent może też sprawdzić się np. piłka gimnastyczna, piłka nożna, zegarek sportowy, nowe okulary na basen, a także nowa koszulka do biegania.

You may also like

Comments

Comments are closed.