Piłka nożna

Wielkie zmiany w europejskiej piłce

1

To, że mecze towarzyskie to gra tak na naprawdę o pietruszkę wiemy od dawna, sami trenerzy czy piłkarscy eksperci podkreślają, że te mecze służą tylko trenerowi na sprawdzenie różnych wariantów gry, a równie dobrze mogłyby być rozgrywane na boisku treningowym albo wcale, nie na tym jednak polega piłka nożna kibice chcą oglądać swoich ulubionych zawodników i mimo częstego braku największych gwiazd jak Roberta Lewandowskiego chętnie przychodzą dopingować drużynę reprezentacji Polski. UEFA wiedziała od jakiegoś czasu, że należy zrobić coś tak aby mecze towarzyskie były czymś więcej niż sparingiem dwóch drużyn, przyciągały więcej kibiców na stadiony i przed telewizory, musiała stworzyć formułę, która zapewniła by więcej emocji wszystkim piłkarskim kibicom. Nad projektem długo trwały prace i w końcu mógł on ujrzeć światło dzienne, trzeba przyznać, że cały projekt jest dobrze trafiony i jak wskazuje sama nazwa gra będzie dostarczała nam wiele emocji, a już od 2018 roku ruszy piłkarska Liga Narodów.

Ewolucja piłkarskiego obuwia, część I

Nowy projekt UEFA obejmować będzie oczywiście tylko państwa biorące udział w rozgrywkach europejskich, a głównym jego celem będzie wyłonienie czterech najlepszych reprezentacji, które w każdym nieparzystym roku będą rozgrywać turniej Finał Four o tytuł mistrza Ligi Narodów. Liga będzie składać się z czterech grup, z czego każda zostanie podzielona jeszcze na cztery podgrupy, w każdej podgrupie znajdą się 3-4 drużyny, które będą walczyć o awans do wyższej grupy, a drużyny z najwyższej 1 grupy będą walczyć o miejsca w turnieju finałowym, oprócz tego 4 drużyny które zakwalifikują się do turnieju finałowego dostaną dziką kartę i zapewnią sobie bezpośredni awans do mistrzostw Europy w 2020 roku. Oprócz ostatniej 4 grupy pozostałe grupy będą walczyć także o utrzymanie w swojej grupie, ponieważ ostatnie miejsce w swojej podgrupie oznacza spadek do niższej grupy.

Przydzielenie drużyn do każdej z grup zostanie przeprowadzone w najbliższym czasie a rozstawienie będzie możliwe dzięki rankingowi który rozstawi do każdej grupy odpowiednie zespoły. Poziom każdej grupy ma odpowiadać poziomowi drużyn, na przykład 1 najlepsza grupa będzie składać się z 12 najlepszych zespołów według rankingu UEFA itd. Gdybyśmy teraz zamknęli ranking i przydzielili zespoły do każdej z grup Polska reprezentacja znalazłaby się w najlepszej grupie i walczyłaby z innymi dwoma drużynami o awans do turnieju finałowego. Liga narodów startuje już po mistrzostwach świata w Rosji i rozgrywki grupowe trwać będą do marca. Z pewnością nowe rozgrywki dostarcza nam sporą dawkę emocji, a jakich konkretnie przekonamy się już w następnym roku jesienią.

You may also like

1 Comment

  1. Zmiany w piłce to przyniósł nam COVID

Leave a reply